A Flutter is a Google terméke.
Népszerű, több-platformos eszköztár, mely a Dart nyelvet használja. Segítségével olyan Widget alapú felhasználói felületek készíthetők, melyek iOS, Android, macOS, Windows, Linux rendszereken és weben futnak.
Mi még a Flutter?
Egyrészt egy SDK (Software Development Kit), vagyis olyan eszközök tárháza, amivel meg lehet írni a kódbázist, azaz a programot.
Emellett egy Framework, magyarul keretrendszer. És ráadásul egy Widget könyvtár is is egyben. Tudom most kell gyorsan elmagyarázni a Widget fogalmát is :).
Na jó. Tekintsünk úgy a widgetekre, mint önálló funkcióval rendelkező kis programrészekre. Ezekből a kis programrészekből lehet „összelegózni” magát a programot. Általában ezek a widgetek grafikus megjelenésű „lego darabkák”. Mint például akár maga egy szöveg, egy gomb, egy szövegdoboz, vagy ennél bonyolultabb funkciókat megvalósító felületi elemek. És persze ahogyan az igazi LEGO-ban (azt ugye nem kell elmagyarázni, hogy mi az a LEGO :)), az elemi widgetekből, nagyobb, bonyolultabb, összetettebb funkciókat megvalósító widgeteket tudunk építeni.
Tehát a Flutter ad nekünk egy újrahasznosítható UI elem tárházat.
Ja, és a Gugli ezt ingyen adja nekünk :).
Flutter dokumentáció
Itt van egy kimerítő angol dokumentáció a Flutter hivatalos oldaláról.
Flutter telepítése
A legfrissebb Flutter telepítéséhez itt található egy link, amin keresztül minden platformra elérhető telepítési leírás. Én személy szerint Windows 10 és MacOS rendszert is használok. Pontosan követtem a telepítési utasításokat és azt mondhatom, hogy nem csalódtam, sikerült viszonylag rövid idő alatt működőképes Fluttert varázsolnom a gépemre.
Itt is leírom, hogy a Flutter telepítésével együtt a gépünkre települ az adott Flutter verzióval kompatibilis Dart is. Ebből az is következik, hogy érdemes a Fluttert telepíteni elsőre, illetve a Dart-ot így már külön nem is szükséges.